Vergi Dairesine Olan Borçlarınızı İnternetten Öğrenebilirsiniz

Vergi Dairesine Olan Borçlarınızı İnternetten Öğrenebilirsiniz

İnternet üzerinden sürekli güncellemeler yapan Gelirler İdaresi sonunda mükelleflerin kendilerine ait borçlarını sorgulayabilmelerini sağlayan sistemi aktif hale getirdi.
Mükellefiyetinize ait borçlarınızı öğrenebilmeniz için tek yapmanız gereken kimlik bilgilerinizi girmek. Açılan sistem üzerinden sadece vergi borcunuzu öğrenmiyorsunuz aynı zamanda aktif olan taksitlendirme yasalarıyla ilgili başvurularınızı da yapabiliyorsunuz.

Habere ait ilgili link : İnternet Vergi Dairesi

Previous 2012 Yılına Ait Pratik Bilgiler, Istisna Ve Sınırlar
Next Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Gelir Vergisi

Yazar Hakkında

Ahmet Şengül - SMMM
Ahmet Şengül - SMMM 58 gönderiler

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını 2011 yılında kazandıktan sonra 2012 yılında İzmir'in Konak ilçesinde açtığı Mali Müşavirlik bürosuyla hizmet vermektedir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar

Vergi

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Gelir Vergisi

23/10/2012 tarih ve 85 Sıra No.lu Gelir Vergisi Sirkülerinde; 29/6/2012 tarihli ve 28338 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 13/6/2012 tarihli ve 6327 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile

Vergi

Kdv Hesaplama

Ülkemizde 3 adet kdv oranı kullanılmaktadır. Kdv oranları bakanlar kurulu tarafından belirlenir. Bakanlar kurulu tarafından belirlenen liste doğrultusunda KDV oranları belirlenmektedir.

Vergi

Muhasebenin Temel İlkeleri

Muhasebenin temel ilkeleri lise ve üniversite derslerinde muhasebeye giriş konusu olarak anlatılmaktadır. Bu ilkeler temel taşlarını oluşturmaktadır.