Netsis Yeni Şirket Oluşturmak

Netsis Yeni Şirket Oluşturmak

YENİ ŞİRKET OLUŞTURMAK

Eğer netsis yeni kurulmuşsa veya hali hazırda kullanılan şirketinize ek olarak farklı bir şirket açılışı yapmak için;

Ana Ekran Yardımcı Programlar Kayıt Şirket İşlemleri Şirket Tanımlama

04-netsis-sirket-parametre-01

Netsis Şirket Parametreleri

Çıkan ekrandan şirket adını girmeniz istenmektedir. Şirket adı netsis açılışında seçilecek şirket kodu olduğundan dolayı kısaltılmış şirket ünvanını kullanmanız gerekmektedir. Burada dikkat edilecek nokta küçük harf, Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan şirket ünvanı belirlemek. Eğer şirketinizin ünvanında sayı kullanılacaksa ilk karakterin harf olmasına dikkat ediniz. (Örneğin 2014 Turizm Eğitim Limited Şirketi için TUR2014 yazmanız uygun olacaktır.)

Kurulum tamamlandıktan sonra şirketinizin kurulum işlemine ait ayrıntıları rapor edebilmesi için dosya ismi isteyen bir ekran gelecek. Herhangi bir dosya ismi yazıp kaydet butonuna bastıktan sonra şirket kuruluş işlemi tamamlanmış olacaktır. Yeni kurulum yaptınız şirkete giriş yapmak için netsisi kapatıp tekrar açarak yeni şirket ismini seçip giriş yapmanız gerekmekte.

Yeni kurulum yaptığınız şirkete giriş yaptığınızda yeni kurulmuş olan şirkete ait herhangi bir ayarlama yapılmadığından dolayı “Şirket/Şube parametre tanımlarını kontrol ediniz.” Uyarı gelir. Tamam dedikten sonra ana ekrana giriş yapabilirsiniz.

Previous Yeminli Mali Müşavirlik Mesleği
Next Netsis Şirket Şube Parametre Tanımlamaları

Yazar Hakkında

Ahmet Şengül - SMMM
Ahmet Şengül - SMMM 58 gönderiler

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını 2011 yılında kazandıktan sonra 2012 yılında İzmir'in Konak ilçesinde açtığı Mali Müşavirlik bürosuyla hizmet vermektedir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar

Netsis Dersleri

Netsis Klavye Kısayol Tuşları

Netsis’te kullanılan işinizi kolaylaştıracak kısayol tuşları, Netsis’te kaydetmek için kullanılan kısayol tuşu F5. Silmek için F7

Netsis Dersleri

Netsis Karşılıksız Çek Senet İade İşlemi

Netsis karşılıksız çek senet iade işlemleri, bankadan gelen karşılıksız çek, portföyden çek iade işlemlerinin Netsis’e kaydedilmesi.

Netsis Dersleri

Netsis Senet İşlemleri

Netsis senet işlemleri. Senet numarası değişikliği, toplu senet girişleri – birden fazla senet alış kayıtlarının yapılması.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Bu gönderiye yorum yapan ilk siz olun

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.