Netsis Kasa Para Girişleri

Netsis Kasa Para Girişleri

4.1 NAKİT PARA GİRİŞLERİ

Ana Ekran Kasa Kayıt Kasa Kayıtları

39-netsis-kasa-kayitlari

Netsis Kasa Kayıtları

Kasa kayıtlarına girdiğimizde önce Sorgulama sekmesi açılmaktadır. Gördüğünüz gibi tek bir kasa tanımı yaptığımız için sorgulama ekranında kasa kodu değiştirilememektedir.

Kasaya para girişleri yapabilmek için Gelir seçildikten sonra aşağıda bulunan Tip bölümünden veya yukarıdaki sekmelerden para girişine ait işlemi seçebilirsiniz.

Cari :

Gelen para cari hesaba mahsuben alacaklımız tarafından nakit para gelişlerini kaydettiğimiz bölümdür.

40-netsis-kasa-cari

Netsis Kasa Cari

Fatura / Muhtelif :

Kapalı fatura düzenlemek için kullanılan bölümdür. Fakat kapalı faturayı düzenlemek için çok uygun bir bölüm olmadığından dolayı biz kapalı faturayı aşağıda yazılı şekliyle düzenleyeceğiz.

Ana Ekran Fatura Kayıt Satış Faturası

41-netsis-kapali-fatura-nakit

Netsis Kapalı Fatura Nakit

Burda dikkat edilmesi gereken nokta cari kodu kısmında herhangi bir şeyi seçmeden TAB tuşuna basmak. Cari hesabı seçmediğimiz için Tip bölümü de muhtelif olarak değişmektedir. Tab tuşuyla ilerlediğimizde ise kapalı faturanın kime kesileceği bilgisini soran ekran gelir. Bu bilgiler girildikten sonra tamam butonuna basılarak fatura işlemine devam edilir.

Senet :

Müşterilerimizden aldığımız senet nakit olarak tahsil ediliyorsa bu sekmeden yapılması gerekmektedir.

42-netsis-senet-kasa

Netsis Senet Kasa

Çek :

Müşteri çeklerinin nakit ödenmesi durumunda bu sekme kullanılır.

Transfer :

Kasalar arasında transfer işlemi için kullanılır. Örneğin Perakende mağazamızdaki paraların Cuma akşamları merkez kasaya transfer edilmesi.

Kredi :

Taksitli satışlar yapılıyorsa kullanılır. Şuan için tek kasa NAKİT TL kasası kullandığımız için bu bölümden yapacağımız işlem müşterimiz aylık olarak nakit para getiriyorsa kullanılır. Kredi kartıyla kredili satış işlemini de bu bölümden yapabiliriz fakat önce kredi kartı için kasa tanımı yapmak gerekmektedir.

Banka :

Banka hesabından nakit para çekme işlemini yaptığımız bölümdür.

Previous Netsis Kasa Tanımlama
Next Netsis Kasa Para Çıkışları

Yazar Hakkında

Ahmet Şengül - SMMM
Ahmet Şengül - SMMM 58 gönderiler

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını 2011 yılında kazandıktan sonra 2012 yılında İzmir'in Konak ilçesinde açtığı Mali Müşavirlik bürosuyla hizmet vermektedir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar

Netsis Dersleri

Netsis İrsaliye Faturalaştırma

Netsis’te alış irsaliyelerinin faturalaştırmanın iki yöntemi bulunmaktadır. Tek tek irsaliye faturalaştırma yapabileceğiniz gibi toplu da yapabilirsiniz.

Netsis Dersleri

Netsis Banka Tanımlama

Netsis banka tanımlama işlemleri, banka kaydının açılması, şube tanımlama, banka hesabının tanımlanması, enregrasyonun açılması işlemleri.

Netsis Dersleri

Netsis Hesap Kodu Ekleme

Netsis’te hesap kodu ekleme. Netsis hesap planına yeni bir hesap ekleme işlemi ana ekranda bulunan muhasebe modülünden yapılır.

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Bu gönderiye yorum yapan ilk siz olun

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.