Hibe Veren 10 Kalkınma Ajansı

Hibe Veren 10 Kalkınma Ajansı

Hibe Veren 10 Kalkınma Ajansı ve Hibe Miktarları

1. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Hibe : Teknik destek programı’nın toplam bütçesi 225 bin TL. Tüm ajanslarda olduğu gibi BAKKA’da da bu program kapsamında 15 bin TL hibe veriyor. Beş dönemde proje teklif çağrısı gerçekleştiriliyor. Yılın son teklif çağrısının I Kasım-20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtelim. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının sınırları içinde Zonguldak, Karabük ve Bartın yer alıyor.

İletişim: www.bakka.gov.tr

2. ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI HİBE : Adana ve Mersin illerinde faaliyette bulunan Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteği Programı açık. Toplam 500 bin TL bütçeli programa başvurular 29 Kasım 2013 tarihine kadar yapılabilir. Minimum 25 bin. maksimum 85 bin TL. hibe almak mümkün.

İletişim: www.cka.gov.tr

3. DOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI HİBE : DAKA kısa adıyla bilinen ajans, hem teknik destek hem de doğrudan faaliyet desteği vermek için iki program oluşturmuş. Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinin kalkınmasına yönelik
projeler kabul ediliyor. Hem teknik destek hem de mali destekler için 31 Aralık 2013 tarihine kadar başvuru yapılabilir. Teknik Destek Programı kapsamında maksimum 15 bin TL, Doğrudan Faaliyet Desteyi Programı kapsamında da maksimum 75 bin, minimum 25 bin TL destek alınabilir.

İletişim: www.daka.org.tr

4. DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI HİBE : Doğrudan Faaliyet Destek Programı’na 1 milyon 609 bin TL bütçe ayırmış. Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illeriyle ilgili projeler kabul ediliyor. Bu program kapsamında en 22 bin 500 TL en fazla 60 bin TL hibe alınabilir.

İletişim: www.doka.org.tr

5. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI HİBE : Teknik destek programı yıl boyunca devam ediyor. Toplam GEKA 500 bin TL ayırdığı bu programda proje başına 15 bin TL maksimum katkı sağlıyor. Beş dönemde teklif çağrısına çıkılacak. 30 Nisan. 28 Haziran. 29 Ağustos. 31 tikim ve 31 Aralık 2013 tarihleri son teklif çağrısı olarak belirlenmiş. Güney Ege Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nda ise son teklif tarihini 29 Aralık 2013 olarak belirlemiş. Programın toplam 2.3 milyon TL’lik bütçesi var. En az 25 bin, en fazla 85 bin hibe veriyor.

İletişim: www.geka.org.tr

6. FIRAT KALKINMA AJANSI HİBE : Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı, Teknik Destek Programı’na bu yıl 300 bin TL ayırmış. 30 Nisan, 28 Haziran, 29 Ağustos. 31 Ekim ve 31 Aralık teklif çağrısı dönemleri.

İletişim: www.fka.org.tr

7. İPEKYOLU KALKINMA AJANSI HİBE : İki program için 1 milyon 300 bin TL bütçe ayırdı. Gaziantep, Adıyaman ve Kilis bölgelerini kapsayan ajans, en az 25 bin TL, en 75 bin TL doğrudan faaliyet desteği veriyor. Yıl boyunca devam eden teknik desteklerden ise proje başına 15 bin TL hibe alınabilir.

İletişim: www.ika.org.tr

8. MEVLANA KALKINMA AJANSI HİBE : Konya ve Karaman illerinde faaliyet gösteriyor. Doğrudan Faaliyet Destek Programı için son başvurular 29 Kasım 2013′e kadar yapılabilir.Asgari 20, azami 75 bin TL hibe almak mümkün. Maksimum 15 bin TL hibe sağladığı Teknik Destek Programı’nda ise üç ayrı dönemde çağrıya çıkıyor. 28 Haziran. 29 Ağustos ve 31 Ekim’in son teklif yapılacak tarihler olduğunu belirtelim.

İletişim: www.mevka.org.tr

9. SERHAT KALKINMA AJANSI HİBE : SHRKA kısa adıyla bilinen Serhat Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nın son teklif tarihi 30 Kasım 2013. Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde faaliyette bulunan ajans, toplam 250 bin TL kaynak ayırmış. Hibe alt limiti 20 bin TL iken üst limiti 75 bin TL. SERKA’nın Teknik Destek Programı nın 280 bin TL bütçesi var. Proje başına maksimum 15 bin TL kaynak aktarıyor. 31 Aralık 2013’e kadar program açık tutuluyor.

İletişim: www.serka.org.tr

10. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI HİBE : Doğrudan Faaliyet Destek Progra-mfna 500 bin TL’lik bütçe ayırdı. Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerindeki kar amacı gütmeyen kuruluşlar başvurabiliyor. Bu program kapsamında en fazla 75 bin TL. en az 19 bin TL hibe almak mümkün.

İletişim: www.oka.org.tr

Teknik Destek Programından Yararlananlar
1. Yerel yönetimler
2. Üniversite rektörlükleri
3. Kamu kurum ve kuruluşları
4. Meslek kuruluşları
5. Organize sanayi bölgeleri
6. Küçük sanayi siteleri
7. Teknopark ve teknokentler
8. Birlik ve kooperatifler
9. Kamu ortaklı işletmeler

Doğrudan Faaliyet Desteği Alanlar
1. Valilikler
2. Kaymakamlıklar
3. Belediyeler
4. İl özel idareleri
5. Bakanlık Bölge müdürlükleri
6. Kamu niteliğindeki meslek kuruluşları
7. Teknoloji geliştirme bölgeleri
8. Dernekler
9. Vakıflar
10. OSB müdürlükleri
11. İş geliştirme merkezleri

Previous Projem İzmir
Next Expo İzmir Hakkında

Yazar Hakkında

Ahmet Şengül - SMMM
Ahmet Şengül - SMMM 58 gönderiler

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını 2011 yılında kazandıktan sonra 2012 yılında İzmir'in Konak ilçesinde açtığı Mali Müşavirlik bürosuyla hizmet vermektedir.

İlginizi çekebilecek diğer başlıklar

Destek Hibe Kredi

Ekonomi Bakanlığı İstihdam Desteği

Sektörel Dış Ticaret Şirketi unvanını haiz firmaların münhasıran dış ticarete ilişkin işlemlerini yürütmek üzere konusunda tecrübeli ve yüksek öğrenimli yönetici ve eleman istihdamının sağlanması amaçlanmaktadır.

Destek Hibe Kredi

Kosgeb Girişimcilik Destek Programı

Girişimcilik destek, işletme kuruluş, Destekten Yararlanma Koşulu ve Başvuru yapabilmek için gerekli olanlar. Destek limiti ve oranları.

Destek Hibe Kredi

İzmir Kalkınma Ajansı Destekleri

İzmir Kalkınma Ajansı – İZKA, demokratik ve katılımcı bir anlayışla yerel otorite ile merkezi yönetim arasındaki işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan ajanstır.